Interiérové dekorace domů


Interiérové dekorace domů

Interiérové dekorace domů – proces zdobení domů, aby vypadaly dobře, se stává snadněji použitelným a dobře ladí s architekturou. Interiérová výzdoba domova dodává domovu určitý „pocit“; zahrnuje aplikaci tapet, malování stěn, výběr nábytku a vybavení, jako jsou svítidla, a přidání dekorací, například obrazů.

Interiérovou výzdobu domů profesionálně provádějí interiéroví designéři/dekorátoři a také několik architektů. Mezi výzdobou interiéru a interiérovým designem je výrazný rozdíl. Interiérová výzdoba domů se zaměřuje na dokončovací práce, jako jsou tapety, okenní obklady, nábytek a malby. Interiérový design je více propojen s architekturou a kromě bytového interiéru zahrnuje výrobu skříní, uspořádání místností atd. a řadu dalších parametrů designu, které se podílejí na vytváření domova.

Ačkoli se koncepce bytového interiéru vyvinula v Paříži a Londýně koncem 18. století, moderní bytový interiér začali navrhovat Jeanselme v Paříži, Lenygon a Morant v Londýně a Ogden Codman z New Yorku. Tato koncepce výzdoby bytových interiérů prošla mnoha trendy a diskusemi. Současným trendem tohoto odvětví je objevování inovativních způsobů, jak zařídit interiér s omezeným rozpočtem většinou na šňůrku od bot. Celým cílem bytové dekorace je funkčně vylepšit domov, aby odrážel váš vkus a osobnost a zároveň jej učinil jedinečným. Velkou výzvu nicméně na sebe berou umělečtí vědci.

V roce 2003 utratili majitelé domů za vylepšení svých domovů přibližně 175 miliard dolarů. Přibližně 65 % z této částky lze připsat na výzdobu interiérů domů. Nové trendy naznačují, že nejvíce se utrácí za rozšíření kuchyní a oživení koupelen novým vybavením. Současné trendy také naznačují, že se klade důraz na vytváření specializovaných místností a prostor pro jednotlivé členy rodiny. Stále oblíbenější jsou masážní apartmány, lázeňské prostory, mediální prostory, řemeslné místnosti, vinné sklípky a domácí knihovny. Přestože je luxus synonymem pro prostor, většina majitelů malých domů s chutí využívá bytové dekorace k vytvoření definičních prostor pro každého jednotlivce. Také barvy procházejí novým upřednostňováním zemitých, přírodních a teplých hnědých tónů před živými a křiklavými barvami minulosti. Modré a šedé odstíny jsou dnes upřednostňovány před nudnou červenou a tmavě modrou barvou minulosti.

Inovativní nápady na výzdobu interiérů, které stojí méně, ale zároveň působí dojmem zdobného designového schématu, jsou v módě pro nové profesionály a novomanžele. Nový trend Life-styling dal průmyslu bytových dekorací nový impuls. Vznikly tak eklektické styly zdobení, mezi něž patří High Tech a Shabby Chic, které nahradily staré dobré viktoriánské nebo raně americké. Zaměření se změnilo na harmonii a funkčnost ve srovnání s jedinečností a dobrým vzhledem. Je to tak správně, protože jedinečnost nikdy nemůže být stoprocentní a úhlednost vždy znamenala dobrý vzhled, který může být vyvolán dobrou funkčností.

Výzdoba bytových interiérů se za posledních zhruba 15 let změnila výrazněji než za celou svou dlouhou historii. Sledovat nové trendy je téměř stejně důležité jako pro počítačového odborníka sledovat nový software nebo hardware.