Proč pravidelně cvičit


Proč pravidelně cvičit

Pokud chcete okamžitě zvýšit kvalitu svého spánku, začněte cvičit, pokud ještě necvičíte. Cvičení vám pomůže lépe spát mnoha způsoby, o všech dalších zdravotních výhodách se ani nebudu zmiňovat! Cvičení zvýší rytmus vaší tělesné teploty a způsobí, že vaše tělesná teplota „dosáhne vrcholu“ na vyšší úrovni. To zvýší hladinu vaší energie po celý den, budete se cítit bdělejší, živější a motivovanější. Protože hladina vaší tělesné teploty dosáhne maxima na vyšší úrovni, bude vaše tělesná teplota také snadněji a hlouběji klesat. To vám umožní hluboký spánek bez přerušení.

Pravidelné cvičení zabrání „zploštění“ rytmu tělesné teploty, což vám umožní hluboký spánek, i když jste měli stresující den nebo jste v jeden konkrétní den nemohli cvičit. Cvičení oddálí večerní „pokles“ tělesné teploty, což vám umožní zůstat déle vzhůru a bdělí, aniž byste se cítili unavení a ospalí.

Cvičení také skvěle uvolňuje napětí a stres, který, jak později zjistíte, je hlavní příčinou poruch spánku. Pokud ještě necvičíte, ZAČNĚTE S TÍM! a začněte hned. Nejlepší doba pro cvičení je ráno, protože to podpoří rychlý vzestup teploty. Vyhněte se však cvičení 3 hodiny před spaním, protože vaše tělesná teplota bude pravděpodobně ještě stoupat a usínání / hluboký spánek pro vás může být obtížnější. Pokud necvičíte, nenavrhuji vám, abyste hned zvedli zadek, pořídili si členství v místní posilovně a začali naplno cvičit. To můžete udělat jen tehdy, pokud opravdu chcete. Nedávná studie však ukazuje, že i jen mírné cvičení během dne má mnoho zdravotních přínosů. Pokud se nemůžete motivovat k tomu, abyste začali pravidelně cvičit, můžete si najít méně intenzivní fyzickou aktivitu, která vás bude stále bavit, například rychlou chůzi, jízdu na kole, kolečkových bruslích, ty budou mít stále podstatný účinek na zvýšení vaší tělesné teploty.

Moje poslední poznámka k tomuto tématu by byla následující: Jaký smysl má snažit se omladit své tělo a zvýšit kvalitu spánku, když nehodláte používat své tělo?

Rytmus tělesné teploty a cvičení

Nejrychlejším způsobem, jak zvýšit kvalitu spánku, je začít cvičit, pokud tak již nečiníte. Cvičení pomáhá kvalitě spánku mnoha způsoby, nemluvě o dalších zdravotních přínosech, které má pro vaše tělo. Pravidelné cvičení zvyšuje rytmus vaší tělesné teploty a způsobuje, že vaše tělo dosahuje vyšších hodnot. Výsledkem je, že budete mít lepší hladinu energie po celý den a budete se cítit motivovanější, živější a pozitivnější. Protože vaše tělo dosahuje vrcholu na vyšší úrovni, tělesná teplota také rychleji a hlouběji klesá, což usnadňuje hluboký a nepřerušovaný spánek.

Plochému vyrovnání rytmu tělesné teploty zabrání každodenní cvičení, což vám pomůže snadněji usnout ve stresových dnech a dokonce i ve dnech, kdy necvičíte. Pravidelné cvičení oddaluje večerní pokles teploty, což vám umožní zůstat déle bdělí a čilí.

Cvičení také zmírňuje stres, který je hlavní příčinou poruch spánku

Pokud cvičení ještě není součástí vašeho denního režimu, není pozdě začít nyní. Nejlepší a správný čas na cvičení je brzy ráno, protože usnadní rychlý vzestup teploty. Vyhněte se cvičení 3-4 hodiny před spaním, protože v té době bude mít vaše tělesná teplota stále stoupající tendenci, což ztěžuje proces usínání. Cvičení nemusí být opravdu namáhavé. Když říkám začít cvičit, nemyslím tím, že byste se měli přihlásit do posilovny nebo se pustit do celodenního cvičebního programu. Mírné cvičení má na tělo většinou blahodárné účinky a můžete začít s vlastním cvičebním programem z domova. Pokud nejste příznivci monotónního cvičení, můžete si vybrat stejně náročnou pohybovou aktivitu, jako je aerobik, jízda na kole, plavání, chůze nebo podobně. Ty budou mít stejný účinek na zvýšení tělesné teploty.

Závěrečný bod je následující: Jaký je cíl omlazení vašeho těla a zlepšení kvality spánku, když nebudete POUŽÍVAT SVÉ TĚLO?